Covid 19 ve Pandemi Sürecinde Eğitim

İstanbul Ticaret Üniversitesi Covid 19 ve Pandemi sürecinde eğitimlerini %100 olarak online olarak gerçekleştirmiş ve öğrenciler için herhangi bir bilgi ve eksiklik olmadan eğitim ve öğretim hayatına devam edebilmiştir.

Dersler online olarak öğretim üyelerinin video görüntüleri ve ekran paylaşımları ile devam edilmiş tüm öğrencilerin derse katılımları sağlanmaya çalışılmıştır.

Öğrencilerimiz dersleri bilgisayarlarından, tabletlerinden ve cep telefonlarından katılabilmektedirler.

Yapılan tüm dersler bulut bilişim sistemleri üzerinde kaydedilmiş olup öğrencilerimizin sınırsız izlemesine ve takip edebilmesine izin verilmektedir.

Öğretim üyeleri ayrıca öğrenciler ile görüşmelerini güncel video konferans programları ve online ders sistemi üzerinde açılmış olan kanallardan sınırsız olarak yapabilmektedirler.

2020-2021 Akademik Dönemi içinde temennimiz sınıflarımıza dönmek ama dünyadaki ve ülkemizdeki pandemi koşullarına göre hibrid, karma ve tamamen online eğitim içinde hazırlıklarımız tamamlanmıştır.

Pandemi sürecinde Mekatronik Mühendisliği Bölümü fiziksel laboratuvar ihtiyacı en az olan bölümlerden biri olarak dersleri ve laboratuvarları simülasyon ve bilgisayar üzerinde yapabilmektedir.